مکرومه بافی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مکرومه بافی هنری دستی که با بافت نخ های ضخیم یا کامواهای مخصوص می توان صنایع دستی کاربردی و تزئینی را درست کرد.

قدمت این هنر یه سال های بسیار دور برمیگردد که در نواحی بسیاری از ایران مورد استفاده قرار میگرفته است. مکرومه بافی، مکرمه، گره بافی و یا طناب بافی یکی از رشته های هنر بافتنی است که در اون برخلاف بافتنی و یا قلاب بافی از میل بافتنی و یا قلاب استفاده نمیشود و کل کار بافت با زدن گره های متعدد به روش ها و شیوه های مختلف انجام میشود. مکرومه بافی با کمک نوعی طناب به نام طناب مکرومه انجام می شود که می توانید آن را از طریق وب سایت ما ( طناب ایران ) خریداری نمایید. این هنر بسیار ساده علاوه بر زیبا و متفاوت بودن برای بسیاری از خانم ها نیز منبع کسب درآمد است. وسایل بسیار زیادی می توان با مکرومه بافی تهیه کردمن جمله: بافت کیف ، بافت پتوهای تزئینی، جا گلدانی، دستبند، تل مو، تاب یا صندلی ریلکسی، روبالشی و… این هنر، هنر گره هاست .

هنری جذاب و آسان که به کمک ابزار کمکی یعنی نخ یا همان طناب مکرومه و قیچی میتونید چیزهای جالب و جذابی رو بسازید .

در این هنر انواع مختلف گره ها وجود دارد مثل گره قلابی گره ترکیبی و گره مربعی که در نتیجه طرح های متفاوتی ایجاد می کنند .
جالب است بدانید که این هنر به شکل های مختلف و اید ساده تر در ورزش های مختلف مثل ملوانی و صخره نوردی به صورت کاربردی هم به کار میرود. اما در بخش هنر و کاربرد های تزئینی برای ساخت انواع نگه دارنده گلدان، کیف، آباژور، دستبند و … مورد استفاده قرار میگیرد. همون طور که از اسم گره بافی مشخص است، در مکرومه بافی اصل تکنیک ها و نکاتی که برای یادگیری این هنر به اون نیاز داریم، یادگیری نحوه ایجاد گره های مختلف و خلاقیت ترکیب این گره ها برای ایجاد شکل های خاص و یک پارچه است. استفاده از دیگر عناصر تزئینی مثل سنگ های تراش خورده و تراش نخورده، مروارید و منجوق و … در ساخت یک اثر مکرومه بافی شده، هم از دیگر خلاقیت هایی است که بهره گیری از اون به آثار ساخته شده جلوه ای متفاوت میبخشد.

شرکن طناب ایران تولید کننده طناب مکرومه در ایران بوده و آماده ارسال آن به تمام نقاط ایران است . همچنین دستگاه مکرومه بافی نیز از دیگر محصولات ایت شرکت است.

× مشاوره رایگان در واتس اپ